top of page
LOGO - CZARNY NAPIS PNG.png

DOM POD WARSZAWĄ

Projekt domu w zwartej zabudowie na jednym z podwarszawskich osiedli jest inspirowany klimatem podobnych realizacji w krajach Beneluksu. Bryła willi zaprojektowanej w pracowni MOOD Architekci to minimalistyczna i powściągliwa forma wykończona w bieli i czerni.

 

Inwestorzy zdecydowali się na otwarcie strefy podjazdu i włączenie jej do otaczającej przestrzeni. Z założenia front budynku miał mieć powściągliwą a zarazem nietypową formę. Udało się to osiągnąć poprzez zaprojektowanie kompozycji przenikających się brył. Elewacja od strony ulicy pozbawiona jest prawie jakichkolwiek otworów, a jej kształt tworzą przenikające się prostopadłościenne formy podkreślone kontrastową kolorystyką. Dodatkowo, brama garażowa i wejście zostały ukryte pod okładziną elewacyjną z lameli aluminiowych. Dopełnieniem elewacji frontowej jest duże okno gabinetu właściciela. Elewacja ogrodowa otwiera się natomiast dużymi przeszkleniami na prywatną część działki.

 

Z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo innych budynków w pierzei ulicy, na elewacjach bocznych zaprojektowane zostały tylko niezbędne otwory okienne zapewniające doświetlenie kluczowych funkcji mieszkalnych.

 

Od strony ogrodowej, gdzie przeważa ekspozycja południowa, zlokalizowana została część dzienną z kuchnią i jadalnią. Przestronny taras sąsiadujący z całkowicie przeszkloną strefą wypoczynkową daje możliwość przenikania się wnętrza z ogrodem i usunięcia bariery zamkniętej przestrzeni. Na piętrze znajduje się strefa prywatna inwestorów.

LOKALIZACJA

Pod Warszawą

PROJEKT

Czerwiec 2022

METRAŻ

230 m2

bottom of page